napis

telefon-fiolet

+48 608 816 943

facebook-iconyoutube-iconviemo-icon

Strona GłównaBlogNegocjacjeNEGOCJACJE Z KLASĄ- TAKTYKA „PRZYJMIJ ALBO ODRZUĆ”

NEGOCJACJE Z KLASĄ- TAKTYKA „PRZYJMIJ ALBO ODRZUĆ”

Pewne cechy charakteru są szczególnie pomocne podczas prowadzenia negocjacji. Asertywność, konsekwencja, kreatywność to tylko niektóre z nich. Dziś jednak skupimy się na bezwzględności, ponieważ to ona jest kluczem do zastosowania taktyki przyjmij albo odrzuć. Sądzisz, że wiesz na czym ona polega? Możesz to sprawdzić podczas lektury dzisiejszego artykułu.

                Tak naprawdę są sytuacje, gdy nie możemy sobie pozwolić na jakiekolwiek ustępstwa, czy to wynikające z podjętych już wcześniej działań oponenta, czy też od samego początku możliwa oferta była tylko jedna. W takich momentach stosujemy taktykę przyjmij albo odrzuć. Przedstawiamy drugiej stronie nasze stanowisko, nie dając jakiejkolwiek szansy uczestniczenia w poszukiwaniu porozumienia. Jest to tak zwana oferta „nie do odrzucenia”. Pamiętajmy jedynie aby nie stosować tej taktyki często i zawsze robiąc to z wyczuciem. Może być ona przyjęta jako przejaw arogancji i negocjowania w złej wierze. Właśnie dlatego jeśli nie jesteśmy pewni jak zostanie odebrana, lepiej z niej zrezygnować, zwłaszcza jeśli mamy do czynienia ze stałym partnerem biznesowym. Osiągnięcie celu jest ważne, ale długotrwałe relacje z partnerami biznesowymi to kwestia priorytetowa.

                Pamiętajmy, że przed taktyką przyjmij albo odrzuć nie zawsze należy się bronić. Stojąc przed takim wyborem przeanalizujmy wszelkie za i przeciw. Może się okazać, że oferta mimo wszystko jest dla nas korzystna i wtedy nie ważne staje się to, czy mieliśmy jakiś wkład w jej sporządzenie. Jeśli z kolei mamy lepszą alternatywę nie bójmy się zerwać negocjacji. Takie wyjście może się okazać korzystne dla obu stron.

Newsletter - Bądź na bieżąco!newsletter templates powered by FreshMail

WAŻNE:
Zapisując się na nasz newsletter Wyrażaasz zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w niniejszym formularzu przez Warto Szkolić Sp. z o.o. z siedzibą we Gnieźniew celu otrzymywania newsletterów.

Lista Wpisów

Kalendarz

« Czerwiec 2018 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30