,

Kobiecość w biznesie: biznesowy dress code dla kobiet

Kobiecość w biznesie: biznesowy dress code dla kobiet

Myślę, że dawne mity o tym, jakoby kobiety reprezentują słabszą płeć wszyscy zgodnie wkładamy między bajki. Coraz częściej dostrzega się atrybuty oraz silne strony kobiet w środowisku biznesowym.

Mimo tego, Panie nie powinny zaniedbywać dbałości o swój profesjonalny wizerunek. Z pomocą przychodzi garść zasad biznesowego dress code’u dla kobiet. O czym w takim razie Panie powinny pamiętać, dobierając strój do pracy? Jak powinny kreować swój wygląd, aby już na pierwszy rzut oka widać było ich profesjonalizm?

Oczywiście Panie, podobnie jak Panów, obowiązuje przestrzeganie podstawowych zasad biznesowego dress code’u, o których pisaliśmy TUTAJ.

Kobiety mają dostęp do szerszego wyboru fasonów, krojów i barw. Może to być uważane za ułatwienie, ale jednocześnie naraża na więcej potknięć. Dlatego najbezpieczniej przy wyborze stroju postawić na prostotę i klasykę.

Kolory, wśród których mogą wybierać kobiety to granat, stonowana zieleń, beże, brązy i bordo. Mogą zakładać spodnie, spódnice lub sukienki, choć oczywiście należy pamiętać, że na niektóre okazje (np. wieczorne bankiety) sukienka jest obowiązkowa. Wybrany krój powinien podkreślać i przedstawiać w pozytywnym świetle sylwetkę.

Wybrana spódnica czy sukienka nie powinna być krótsze niż tuż za kolano. Uwaga na długość do połowy kolana! Choć może być uznana za odpowiednią, najczęściej optycznie szkodzi sylwetce. Profesjonalny wygląd lubi proste i ołówkowe kroje.

Jeśli decydujemy się na sukienkę należy pamiętać, że trzeba połączyć ją z pasującą marynarką. Wyjątkiem są sukienki z rękawem ¾ lub długim, które można nosić samodzielnie.

Wybierając spodnie należy pamiętać, że muszą mieć odpowiednią długość (rybaczki są niedozwolone). Do niedawna panowało przekonanie, że idealnie skrojone spodnie powinny zasłaniać kostki. Od jakiegoś czasu jednak moda obdarzyła kobiety pewnym odstępstwem od tej reguły w postaci spodni cygaretek.

Kobiety powinny także pamiętać o doborze odpowiedniej bielizny – ani jej krój, ani też kolor nie może odznaczać się w widoczny sposób po ubraniem. Najbezpieczniejszy jest więc wybór cielistej i bezszwowej bielizny. Ponadto przy zakładaniu sukienki lub spódnicy przez Panie, obowiązkiem jest zakładanie rajstop. Latem można zamienić ja na pończochy, oczywiście pod warunkiem, że nie będą się odznaczać ani wystawać spod ubrania.

Uzupełnieniem biznesowego stroju jest odpowiednie obuwie. Powinno być wysokiej jakości, a wysokość jego obcasa nie może przekraczać 8 cm. Charakterystyczne jest też zakrycie palców, niezależnie od pogody. Latem można sobie pozwolić jedynie na odkrycie pięt, czyli wybranie butów z cienkim paseczkiem z tyłu.

Nie możemy zapominać o bardzo istotnym szczególe, jakim są paznokcie. Oczywistym jest, że powinny być czyste i zadbane. Nie mogą być także za długie. Panie mogą zdecydować się na ich pomalowanie w kolorach beżu, pudrowego różu, ale też np. czerwieni. Wybierając ten ostatni należy jednak pamiętać, że manikiur musi być perfekcyjny.

Panie wybierając strój powinny przestrzegać szeregu zasad. Jednocześnie jednak każda kobieta powinna odnaleźć swój złoty środek, dzięki któremu jej wygląd będzie prezentował zarówno jej profesjonalizm, jak i kobiecość.

Śledź nas i Udostępniaj w sieci społecznościowej

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *