,

Nagraj film i zyskaj

Nagraj film i zyskaj

Biorąc po uwagę fakt, iż żyjemy w czasach stale zwiększającej się konkurencji i ciągłej „walki” o klienta, każdy przedsiębiorca, który pragnie zapewnić swojej firmie dynamiczny progres, powinien zapewnić przede wszystkim możliwość rozwoju swoim pracownikom. Jednym z kluczowych warunków utrzymania się na „biznesowej fali”, a co za tym idzie – bycia konkurencyjnym w stosunku do innych, jest posiadanie dobrze przygotowanej i zorganizowanej kadry pracowniczej. Dlatego też, zdając sobie sprawę z wymagań jakie stawia przed współczesną firmą dzisiejszy rynek oraz jak ważna w procesie budowania silnej pozycji rynkowej jest skuteczna sprzedaż produktów i usług, chcemy zwrócić uwagę na zasadnicze znaczenie tworzenia szkoleń, wykorzystując do tego różne formy multimedialne.

Co wyróżnia filmy szkoleniowe i szkolenia multimedialne? Zdecydowana większość szkoleń dla pracowników odbywa się w formie warsztatów lub wykładów prowadzonych bezpośrednio przez trenera. Wraz z rozwojem pojawiły się jednak nowe formy szkoleń, znane jako szkolenia multimedialne. Szkolenie pracowników przy pomocy materiałów filmowych jest bowiem realną alternatywą w stosunku do konwencjonalnych metod prowadzenia instruktażu. Film szkoleniowy daje gwarancję przeszkolenia wielu osób w identyczny sposób - każda osoba oglądająca film usłyszy te same słowa, zobaczy te same gesty, a jej uwaga zostanie skupiona na najistotniejszych kwestiach. Film ten, to także wspaniały element szkolenia – zobrazowanie omówionych przykładów. Może on zostać wykorzystany jako narzędzie pracy Państwa trenerów lub firm, które szkolą Państwa pracowników. Z kolei szkolenie multimedialne flash to najnowsza technologia, z możliwością wykorzystania na wiele sposobów. Jest ono narzędziem uzupełniającym tradycyjne szkolenie bądź służącym do indywidualnego zdobywania wiedzy przez pracowników.

Korzyści … korzyści … korzyści …

Oprócz ewidentnych korzyści finansowych, należy wspomnieć o jakości procesu kształcenia i możliwościach przyswajania wiedzy dostarczanej poprzez filmy szkoleniowe:

Dostępność o każdej porze do filmu, jak również zagadnień związanych ze szkoleniem, które nas interesują można wrócić w każdej chwili, co w przypadku szkoleń prowadzonych w sposób tradycyjny możliwe jest jedynie w oparciu o własną pamięć, materiały organizatora lub notatki
Możliwość wykorzystania materiału filmowego w szkoleniach wewnętrznych
Obraz i dźwięk mają bardziej wymowny przekaz niż tekst pisany w natłoku codziennych informacji wiele rzeczy nam po prostu umyka; mamy problemy ze zrozumieniem tekstu czytanego – nie czytamy go lecz skanujemy, natomiast obraz i dźwięk dużo skuteczniej docierają do naszych umysłów
Jednakowy poziom przekazywanej wiedzy
Oszczędność czasu i pieniędzy związane jest to z brakiem potrzeby podróżowania, wydawania pieniędzy na dojazd, noclegi, wyżywienie uczestników, kosztów organizacji czy kosztów samego trenera.

Coraz bardziej wzrasta świadomość kadry zarządzającej, jak ogromne znaczenie dla rozwoju firmy mają szkolenia pracowników. Dziś traktuje się je jako szansę, która daje możliwość dostosowania się do zmian na rynku i budowania swojej przewagi konkurencyjnej nad innymi podmiotami gospodarczymi. Dlatego już dziś warto zainwestować, budując stabilne filary przedsiębiorstw, gdyż - cytując Platona: „Są trzy rodzaje ludzi: miłośnicy mądrości, miłośnicy honoru i miłośnicy zysku”

Śledź nas i Udostępniaj w sieci społecznościowej

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *