,

Negocjacje z klasą - taktyka niepełnego pełnomocnictwa

Negocjacje z klasą - taktyka niepełnego pełnomocnictwa

Negocjacje to trudna sztuka, ale na szczęście można się jej nauczyć. Jedyne czego potrzeba aby osiągnąć w niej mistrzostwo to zaangażowanie, doświadczenie i związana z nim wiedza. Dzięki nam w ciągu najbliższych tygodni poznacie nie tylko najskuteczniejsze techniki negocjacyjne, ale też dowiecie się w jaki sposób się przed nimi bronić. Nie przedłużając oto pierwsza z nich.

Na pewno, będąc dziećmi , zdarzały wam się sytuacje, gdy musieliście odmówić przyjaciołom dalszej zabawy, tłumacząc się brakiem zgody rodziców. Koledzy zwieszali wtedy ze zrozumieniem głowy i zajmowali się swoimi sprawami. Ewentualnie namawiali do naruszenia zakazu, ale wszyscy wiedzieliście jak to się skończy i raczej prośba pozostawała nieskuteczna. Dziś jesteśmy dorośli, ale dalej, gdy jest nam to na rękę lubimy udawać, że niewiele od nas zależy. Powtarzamy jak mantrę, że musimy się skonsultować z partnerem, współpracownikiem, przyjacielem, szefem, posążkiem Buddy i pielgrzymami do Ziemi Świętej. To proste i zwykle skuteczne wyjście nazywamy taktyką niepełnego pełnomocnictwa. Pozwala nam na zatrzymanie negocjacji, które nie toczą się po naszej myśli lub na zebranie dodatkowych profitów.

No dobrze, ale co zrobić, jeśli to my jesteśmy ofiarą taktyki. Czy jest jakiś skuteczny sposób na jej powstrzymanie? Jak mówi przysłowie, lepiej zapobiegać niż leczyć. Jedyną skuteczną metodą aby przeciwstawić się taktyce niepełnego pełnomocnictwa jest niedopuszczenie do jej użycia. Wystarczy już na początku rozmowy biznesowej upewnić się kto podejmuje ostateczną decyzję w sprawie wyniku negocjacji i wymóc obecność tej osoby.

Technika zaprezentowana w artykule jest dopiero pierwszą z serii, dlatego zachęcamy do regularnego śledzenia naszej strony w celu bliższego poznania sztuki negocjacji, a tym którzy chcieliby zdobyć całą wiedzę wcześniej zapraszamy na nasze szkolenia.

Śledź nas i Udostępniaj w sieci społecznościowej

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *