,

Negocjacje z klasą - taktyka „pusty portfel”

Negocjacje z klasą - taktyka „pusty portfel”

Kondycja finansowa to coś, na co często w danym momencie nie mamy wpływu. Właśnie stąd wywodzi się taktyka pusty portfel bardzo często stosowana chociażby przez studenckie grupy samorządowe przy okazji organizacji eventów różnej maści. Jeśli ciekawi was co to za taktyka albo nie wiecie kompletnie jak sobie z nią radzić, informacji udzielimy w tym artykule.

Taktyka ta ma na celu tylko i wyłącznie uzyskanie ustępstwa cenowego, w dodatku przy minimalnym wysiłku z naszej strony. Wystarczy wyrazić chęć skorzystania z oferty, jednocześnie zaznaczając, że nie możemy tego zrobić ze względu na budżet, ciężką sytuację firmy itp.. Najlepiej poprzeć swoją wypowiedź odpowiednimi dokumentami, które uwiarygodnią to co mówimy. Zrzuca to na drugą stronę zadanie znalezienia rozwiązania i ominięcie ograniczeń nadanych nam przez firmę lub narzuconych sobie samym. Taktyka ta pozwala bardzo często otrzymać ustępstwa wręcz niemożliwe w normalnych warunkach.

Stając się ofiarą taktyki pusty portfel po pierwsze dokładnie sprawdźmy wszelką przedłożoną nam dokumentację. Być może sytuacja firmy oponenta wcale nie jest tak zła, jak nam się wydaje na pierwszy rzut oka i można wygospodarować zdecydowanie większe środki niż nam się przedstawia. W przypadku rzeczywiście trudnej sytuacji wyjściem może okazać się sprzedaż mniejszej ilości. Pozostałe propozycje to sprzedaż na raty przy tych samych założeniach lub na kredyt. Wymaga to oczywiście większego zaufania stron do siebie, ale pozwala uniknąć mało korzystnych lub wręcz niekorzystnych dla nas transakcji.

Śledź nas i Udostępniaj w sieci społecznościowej

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *