,

Sesje Insights Discovery

Sesje Insights Discovery

Każdy z nas z pewnością zastanawiał się kiedyś jaką ma osobowość, dlaczego wyróżnia się ona od innych, jak ją rozwijać. Częstym problemem w codziennej pracy wielu osób jest nieumiejętność podjęcia współpracy, zrobienia czegoś razem z kolegą/koleżanką, porozumienia się. I choć wydaje się to rzeczą niemożliwą do zrobienia – bo przecież ciężko zdefiniować czy też zmierzyć osobowość – to można jednak poznać bliżej „świat swoich barw” wykorzystując do tego metodę Insights Discovery. Metoda od dawna znana i sprawdzona w świecie korporacji, może być dziś dostępna również dla każdego z nas. Czym zatem jest Insights Discovery?

Otóż jest to - oparty na psychologii - system, diagnozujący i opisujący indywidualny styl funkcjonowania danej osoby, który służy podnoszeniu osobistej efektywności. Może on stanowić bazę do budowy kompleksowych rozwiązań w zakresie rozwoju indywidualnego oraz kształtowania efektywnych relacji interpersonalnych.

Jak wiadomo, nie da się zobaczyć energii psychicznej, dlatego Insights Discovery przekłada język psychologii na język kolorów, symbolizujący określony zespół cech osobowości. Co ważne metoda Insight Discovery ma charakter opisowy, tzn. daje informacje dotyczące osobowości danej osoby, nie oceniając jej i nie pomniejszając jej umiejętności radzenia sobie z codziennymi wyzwaniami. I tak cztery energie kolorystyczne, odzwierciedlają cztery style funkcjonowania: ekstrawersję, introwersję, myślenie oraz uczucia. Każdy człowiek oczywiście posiada wszystkie te energie, jednak każdy w charakterystycznej dla siebie kombinacji.

Podstawowym narzędziem metody Insights Discovery jest Kwestionariusz Preferencji, który dana osoba wypełnia spontanicznie, dokonując świadomie wyborów przymiotników.

Dlaczego warto skorzystać z metody Insights Discovery i co można dzięki niej zyskać?

Przede wszystkim warto skorzystać ze szkoleń tego typu, gdyż raport Insights Discovery stanowi bogate źródło informacji o indywidualnym stylu funkcjonowania osoby w środowisku pracy. Przedstawia on m.in. obszary rozwoju osobistego, czynniki motywujące, czy też wartości wnoszone do zespołu. Poza tym istnieje wiele korzyści ze stosowania tej metody właśnie podczas szkoleń. Poprawia ona efektywność komunikacji z podwładnymi i współpracownikami, pozwala zrozumieć motywy osób z otoczenia zawodowego, daje informacje na temat przyczyn konfliktów między osobami o różnych typach osobowości, pokazuje jak zarządzać osobami o skrajnie odmiennym sposobie funkcjonowania zawodowego, pozwala także na trafniejsze dopasowanie osób do wykonywanych zadań. Co ważniejsze, można wykonywać badanie Kwestionariuszem Preferencji co jakiś czas, dzięki czemu będziemy mieli możliwość zobaczyć progres lub regres w rozwoju danej osoby w perspektywie długoterminowej.

„Nic już nie będzie takie jak było do tej pory. Tak mówi wiele osób, które poznały i doświadczyły „kolorów” Insights Discovery.” Zdecydujcie więc sami. Czy warto?

Śledź nas i Udostępniaj w sieci społecznościowej

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *