Mentoring

Mentoring Warto Szkolić

Mentoring, który procentuje

Mentoring to usługa z pogranicza psychologii i doradztwa biznesowego, kładąca jednak większy nacisk na ten drugi, bardziej praktyczny aspekt.

Mentor tworzy z klientem długotrwałą, partnerską relację, nastawioną na szeroko pojęty rozwój uczestnika oraz realizację jego celów. Ekspert w danej dziedzinie dzieli się z podopiecznym swoją wiedzą oraz doświadczeniem, pomagając mu jednocześnie w odnalezieniu własnego pożądanego kierunku rozwoju. Ponadto mentor dba, aby uczestnik konsekwentnie pozostawał na wyznaczonej drodze do sukcesu.

Zamiast wyręczać w poszukiwaniach, mentor otwiera przed nim szanse i możliwości oraz pomaga mu do nich dotrzeć. Dzięki temu mentoring wspiera rozwój w długim okresie, w oparciu o osobiste atuty przedsiębiorcy i jego firmy.

Korzyści z metoringu

Osiągniesz cele

zaczniesz osiągać cele, które sobie wyznaczyłeś

Mocne i słabe strony

staniesz się świadomy swoich mocnych i słabych stron

Pewność siebie

zyskasz większą pewność siebie i swoich umiejętności,

Ocena sytuacji

Będziesz w stanie ocenić na gorąco sytuację z różnych perspektyw,

Skuteczne wnioskowanie

będziesz lepiej wyciągał wnioski i potrafił wybrać najlepsze rozwiązania spośród dostępnych w danej sytuacji,

Kontrola nad procesem

Zwiększysz kontrolę nad jakością całego procesu

Szkolenia dofinansowane

Jako firma szkoleniowa napiszemy, złożymy wniosek o dofinansowanie i pozyskamy środki na szkolenie. Usługa jest zupełnie bezpłatna.
Pomagamy w pozyskaniu środków na sfinansowanie kursu w ramach BUR (usługi rozwojowe), oraz KFS (Krajowego Funduszu Szkoleniowego).

Szczegółowe informacje na temat oferty

KIEDY MENTORING MA SENS?

1. Gdy jesteś w jednej z poniższych sytuacji:

  • Twoja firma rozwija się w szybkich tempie i potrzebujesz podjąć strategiczne decyzje dotyczące dalszych kierunków rozwoju. Mentor ukierunkuje, zawęzi i doprecyzuje Twoje cele.
  • Czujesz, że Twoja firma pomimo wysiłków nie rozwija się tak dynamicznie, jak oczekiwałeś, pomimo włożonego wysiłku i poświęconego czasu. Mentor pomoże odbić się od status quo firmy, pokaże jak na nowo nadać tempa jej rozwojowi.
  • Kiedy Twoja firma przechodzi problemy. Mentor pomoże dotrzeć do sedna problemu i na podstawie swojego doświadczenia pokaże możliwe rozwiązania.

2. Gdy wybierzesz właściwego mentora.

Najważniejsze, aby Twoim mentorem nie została „osoba z ulicy”, ekspert-teoretyk od wszystkiego. Dokładnie sprawdź, czy osoba, która ma pomóc Twojej firmie to praktyk, który może wykazać wieloletnie doświadczenie i sukcesy w zarządzaniu firmą. Mentorzy firmy „Warto Szkolić” to właśnie takie osoby.

3. Gdy dobrze przygotujesz się na spotkanie.

Praca mentora przyniesie najlepsze rezultaty, jeżeli dobrze przemyślisz cel, w którego osiągnięciu oczekujesz pomocy. Zastanów się również nad ewentualnymi powodami, które nie pozwalają Ci zrealizować założonego planu rozwoju firmy. Mentor ma doświadczenie, ale to Ty masz informacje, na podstawie których może wysnuć precyzyjne wnioski i zarekomendować kierunki działań.

 

 

Skontaktuj się z nami już teraz!

Zainteresowanych naszymi usługami z zakresu mentoringu zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu +48 608 816 943 i adresem email [email protected]. Wyślij nam zapytanie ofertowe, a my skontaktujemy się z Tobą.

Nasi trenerzy

Joanna Cieślak-Ospalska
Joanna Cieślak-Ospalska
Marketing, Budowanie marki
Marcin Grzelak
Marcin Grzelak
Merchandising, Sprzedaż
Małgorzata Mrug
Małgorzata Mrug
Zarządzanie zasobami ludzkimi, Relacje interpersonalne
Lat doświadczenia
Zadowolonych Klientów
Godzin szkoleniowych

Przeczytaj ostatnie wpisy na naszym blogu