,

Jak zwiększyć efektywność produkcji? Autorska gra KOROMO w akcji!

Jak zwiększyć efektywność produkcji? Autorska gra KOROMO w akcji!

Jak zwiększyć efektywność produkcji? Skutecznej odpowiedzi na to pytanie poszukiwali  pracownicy firmy IRGA z Krakowa, dla której przeprowadziliśmy szkolenie z zakresu lean management. W spotkaniu udział wzięło kilkunastu pracowników zakładu. 

IRGA to firma średniej wielkości działająca w branży IT (hardware). Już od dwudziestu pięciu lat dostarcza swoim klientom produkty takie jak: klawiatury foliowe, LED i panele frontowe. Pracownicy tej krakowskiej firmy to prawdziwi pasjonaci. Po godzinach wykorzystują specjalistyczne urządzenia firmowe, takie jak obrabiarki CNC oraz druk 3D  (poniżej efekt pracy jednego z pracowników – prezent dla córki, miłośniczki Star Wars :O):

Cele szkolenia

Celem szkolenia było  poznanie i nauka praktycznego zastosowania zasad i narzędzi lean management, możliwych do wdrożenia w codziennej pracy firmy.

Przebieg szkolenia

Szkolenie przeprowadziliśmy bezpośrednio w miejscu pracy uczestników szkolenia – na hali produkcyjnej. Jak zawsze na szkoleniach z logiem „Warto Szkolić” i tutaj postawiliśmy mocno na praktykę. Główną część spotkania realizowaliśmy, ćwicząc praktyczne umiejętności w ramach gry symulacyjnej „KOROMO – Japoński warsztat”. Uczestnicy wcielili się w członków zespołu warsztatu samochodowego, a ich zdaniem było udoskonalenie pracy zakładu. Oczywiście przy zastosowaniu metod i narzędzi leanowych.

Gra stworzona przez Jakuba Kocjana, wieloletniego specjalistę lean management i naszego trenera, to prawdziwi poligon doświadczalny! Uczestnicy mają okazję zmierzyć się dzięki niej z wyzwaniami, których na co dzień doświadczają w produkcji. Łącznie w szkoleniach z wykorzystaniem KOROMO wzięło już udział kilkadziesiąt firm w Polsce.

Jak zwiększyć efektywność produkcji

Efekty szkolenia

W efekcie praktycznych szkoleń lean management z logiem „Warto Szkolić” pracownicy firmy IRGA z Krakowa roziwnęłi następujące umiejętności, wzmacniające efektywność ich codziennej pracy:

  • identyfikowanie strat (MUDA),
  • praktyczne zastosowanie zasad i narzędzi lean manufacturing,
  • organizacja stanowiska pracy,
  • usprawnianie procesów produkcyjnych, usługowych i organizacyjnych,
  • prowadzenie spotkań i monitorowanie postępów prac,
  • redukcja kosztów przedsiębiorstwa.

Za radą trenera firma wprowadziła do tygodniowego grafika regularne spotkania zarządcze w dwóch sekcjach produkcji zakładu. Ta zmiana to otwarcie na lean z prawdziwego zdarzenia: spotkania stworzą szeregowym pracownikom przestrzeń do wyrażania pomysłów na doskonalenie procesu produkcyjnego.  Dziękujemy pracownikom firmy IRGA za udział w grze symulacyjnej-szkoleniu lean management!

Jeśli i wy zastanawiacie się, jak zwiększyć efektywność produkcji i chcecie sprawdzić, jak mocno nasi trenerzy mogą "podkręcić" efektywność pracy w Waszej firmie -  sprawdźcie możliwości naszych szkoleń! Zapraszamy do kontaktu.

Trenerzy "Warto Szkolić"

Jak zwiększyć efektywność produkcji

Jeśli chcesz otrzymywać na bieżąco informacje odnośnie możliwości rozwoju Twojej firmy, poznać praktyczne narzędzia i być na bieżąco z biznesowymi trendami, dołącz do naszego newslettera!

 

 

Śledź nas i Udostępniaj w sieci społecznościowej

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *