Krajowy Fundusz Szkoleniowy
Krajowy Fundusz Szkoleniowy
Krajowy Fundusz Szkoleniowy (KFS) stanowi wydzieloną cześć Funduszu Pracy, przeznaczoną na dofinansowanie kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców, podejmowanego z
inicjatywy lub za zgodą pracodawcy. W praktyce Krajowy Fundusz Szkoleniowy daje możliwość uzyskania środków, które można przeznaczyć na szkolenia dla pracowników oraz pracodawców. W ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego mikroprzedsiębiorcy mogą otrzymać dofinansowanie pokrywające cały koszt szkolenia. Pozostali przedsiębiorcy mogą starać się o pokrycie z Krajowego Funduszu Szkoleniowego 80% kosztów kształcenia. Kwota dofinansowania na jednego uczestnika szkolenia w obu przypadkach nie może przekroczyć trzykrotności przeciętnego wynagrodzenia w danym roku. Projekt skierowany jest dla mikro, małych, średnich i dużych przedsiębiorstw.
Korzyści płynące ze skorzystania z programu :
- Do zdobycia nawet 100 000 zł na przedsiębiorstwo
- Dofinasowanie na szkolenia również dla dużych firm
- Możliwość uzyskania środków finansowych jeszcze przed szkoleniem, dzięki czemu nie trzeba mrozić swoich pieniędzy
- Nawet do 100% wartości dofinasowania na szkolenie
Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci w zdobyciu dofinansowania, przygotowując dla Ciebie niezbędną dokumentację. Zajmiemy się również rozliczeniem Twojego projektu po odbytym szkoleniu. Dzięki temu:
- Nie stracisz czasu na skomplikowane formalności
- Zwiększysz swoje szanse na zdobycie dofinansowania
- Będziesz miał gwarancję dobrze rozliczonego projektu
- Zyskasz szkolenie i trenerów dopasowanych do potrzeb Twojego przedsiębiorstwa
100tys
na przedsiębiorstwo
100%
przedsiębiorstwo każdej wielkości
6 kroków do
dofinansowania
My jako firma szkoleniowa, bezpłatnie napiszemy i złożymy dla Ciebie wniosek o dofinansowanie. Pozyskamy również środki na szkolenie i rozliczymy projekt po jego realizacji.
Wypełnienie
formularza kontaktowego
Jeśli jesteś zainteresowany projektem, wypełnij proszę formularz na dole strony i czekaj na kontakt od nas. Na podstawie danych z formularza określimy wszelkie możliwości i limity dofinansowania dla Twojej firmy, i wrócimy z informacją zwrotną w ciągu 48h.
Diagnoza potrzeb
rozwojowych
W razie potrzeby, pomożemy Ci przygotować Diagnozę Potrzeb Rozwojowych dla Twojej firmy i określić luki kompetencyjne będące podstawą do wyboru usług rozwojowych. Diagnoza również podlega dofinansowaniu, więc nie musisz martwić się o dodatkowe koszty.
Wybór usług
rozwojowych, szkoleń
Dobierzemy usługi szkoleniowe (otwarte lub zamknięte) dopasowane do Twoich potrzeb, wynikające z opracowanej Diagnozy Potrzeb Rozwojowych. W razie potrzeby przygotujemy indywidualną ofertę.
Wniosek i umowa
z operatorem
Pomożemy Ci skompletować niezbędne dokumenty i podpowiemy w razie potrzeby, jak je wypełnić. Na czas trwania projektu będziesz miał opiekę jednego z naszych konsultantów, który będzie dla Ciebie wsparciem w wypełnieniu niezbędnych formalności.
Umowa o świadczeniach
usług
Po uzyskaniu zgody i podpisaniu umowy od Operatora pozostanie nam tylko dopełnienie formalności związanych z realizacją wybranych usług i zapis uczestników na wybrane szkolenia. W razie potrzeby, pomożemy Ci założyć konto w Bazie Usług Rozwojowych i zarejestrować uczestników.
Szkolenia i rozliczanie
usług
W ostatnim kroku przeprowadzimy usługi z dbałością o najwyższą jakość i realizację założonych celów oraz w razie potrzeby pomożemy Ci je rozliczyć.
Co roku KFS ustala nowe priorytety, które wytyczają rodzaje szkoleń, na które mogą być przeznaczone środki. W roku 2024 są to:
- Wsparcie kształcenia ustawicznego w związku z zastosowaniem w firmach nowych procesów, technologii i narzędzi pracy.
- Wsparcie kształcenia ustawicznego w zidentyfikowanych w danym powiecie lub województwie zawodach deficytowych.
- Wsparcie kształcenia ustawicznego osób powracających na rynek pracy po przerwie związanej ze sprawowaniem opieki nad dzieckiem oraz osób będących członkami rodzin wielodzietnych.
- Wsparcie kształcenia ustawicznego w zakresie umiejętności cyfrowych.
- Wsparcie kształcenia ustawicznego osób pracujących w branży motoryzacyjnej.
- Wsparcie kształcenia ustawicznego osób po 45 roku życia.
- Wsparcie kształcenia ustawicznego skierowane do pracodawców zatrudniających cudzoziemców.
- Wsparcie kształcenia ustawicznego w zakresie zarządzania finansami i zapobieganie sytuacjom kryzysowym w przedsiębiorstwach.
- Wsparcie kształcenia ustawicznego pracowników Centrów Integracji Społecznej, Klubów Integracji Społecznej, Warsztatów Terapii Zajęciowej, Zakładów Aktywności Zawodowej, członków lub pracowników spółdzielni socjalnych oraz pracowników zatrudnionych w podmiotach posiadających status przedsiębiorstwa społecznego wskazanych na liście/rejestrze przedsiębiorstw społecznych prowadzonym przez MRiPS.
- Wsparcie kształcenia ustawicznego osób z orzeczonym stopniem niepełnosprawności.
- Wsparcie kształcenia ustawicznego osób, które mogą udokumentować wykonywanie przez co najmniej 15 lat prac w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze, a którym nie przysługuje prawo do emerytury pomostowej.
- Wsparcie kształcenia ustawicznego w obszarach/branżach kluczowych dla rozwoju powiatu/województwa wskazanych w dokumentach strategicznych/planach rozwoju.