Reklamacje i inne sytuacje trudne. Jak sobie z nimi radzić? Szkolenie Blick Punkt

Reklamacje i inne sytuacje trudne. Jak sobie z nimi radzić? Szkolenie Blick Punkt

Reklamacje i inne sytuacje trudne. Jak sobie z nimi radzić? Szkolenie Blick Punkt

17 marca przeprowadziliśmy szkolenie z zakresu umiejętnej komunikacji z klientem dla firmy Blick Punkt. Spotkanie odbyło się w mieście będącym główną siedzibą firmy, Jeleniej Górze. W szkoleniu wzięło udział siedmiu pracowników.
 

Cele szkolenia

Celem szkolenia był rozwój kompetencji związanych z profesjonalną obsługą, z naciskiem na  sytuacje trudne i reklamacyjne. Blick Punkt to firma optyczna zajmując się zarówno sprzedażą internetową jak i stacjonarną, dlatego podczas szkolenia skupiliśmy się zarówno na ćwiczeniu umiejętności rozmowy face-to-face, i telefonicznej jak i obsługi mailowej. 

Przebieg szkolenia

Podczas szkolenia zapoznaliśmy uczestników z popularnymi, skutecznymi metodami obsługi klienta w sytuacjach trudnych. Również, na podstawie rozmów z uczestnikami wspólnie wypracowaliśmy pomysły na rozwiązanie konkretnych problemów. Przytoczone przykłady na których sie skupiliśmy, to sytuacje z codziennej pracy z klientem w firmie BlickPunkt.

Szkolenie było realizowane metodą warsztatową łączoną z mini wykładami, które stanowiły podstawę do pracy warsztatowej. W celu aktywizacji grupy, budowania zaangażowania, uwagi uczestników, a także sprawdzania poziomu zrozumienia przekazywanych treści, trener prowadzący zadawał pytania ukierunkowane na konkretne sytuacje i pytania per osoba oraz per grupa.

Podsumowując, uczestnicy podczas szkolenia:

  • dowiedzieli się jak podchodzić do sytuacji reklamacyjnych aby móc rozwiązać je w profesjonalny i sprzyjający pozytywnemu wizerunkowi firmy,
  • poznali techniki skutecznej komunikacji w sytuacjach reklamacyjnych,
  • ćwiczyli jak przyjmować odpowiedzialność za popełnione błędy i prezentować firmę w dobrym świetle,
  • odkryli wspólnie z trenerem różne sposoby radzenia sobie w trudnych sytuacjach, na podstawie swoich własnych doświadczeń zawodowych,
  • dowiedzieli się jak reagować na obiekcje klienta.

Rezultaty szkolenia

Na podstawie rozmów z uczestnikami zostały wspólnie opracowane założenia do regulaminu sprzedaży, procedury reklamacyjnej. Stworzona została również grupa Facebookowa w celu ułatwienia kontaktu z klientami i poprawy wizerunku z firmą.

Szkolenie pozwoli efektywniej i profesjonalnej odnaleźć się w wyżej wymienionych sytuacjach.

Śledź nas i Udostępniaj w sieci społecznościowej