,

Porady eksperta - wywiad z Maciejem Sasinem - trenerem biznesu

Porady eksperta - wywiad z Maciejem Sasinem - trenerem biznesu

Wywiad przeprowadzony przez Katarzynę Jakubowską z Panem Maciejem Sasinem – trenerem biznesu, coachem, konsultantem.

1. Czym jest szkolenie outdoor?

Outdoor to gry i ćwiczenia szkoleniowe prowadzone poza salą warsztatową, ale później omawiane z trenerem na sali szkoleniowej. Uczestnicy podzieleni na zespoły realizują zadania, które nawiązują do kompetencji, które chcemy rozwijać wśród pracowników. W zależności od potrzeb i możliwości grupy, może zawierać zróżnicowany poziom trudności: od łatwych po ekstremalne wyzwania. Outdoor łączy zabawę z uczeniem się, poprzez wyciąganie wniosków i dodawanie elementów wiedzy teoretycznej w trakcie podsumowań.

2. Do kogo skierowane są tego typu szkolenia?

Głównie do zespołów pracujących ze sobą na co dzień, jak również do tych, które są ze sobą powiązane pośrednio i chcemy usprawnić współpracę pomiędzy nimi. Zależy to od wielkości firmy i celu jaki sobie stawiamy. Są małe outdoory dla grupy ok 10 osób i duże dla np. 200 pracowników.

3. Czy na takim szkoleniu można omawiać dowolny temat?

Właściwie jesteśmy ograniczeni tylko swoją wyobraźnią. Można realizować w ten sposób wiele tematów takich jak: komunikacja, zarządzanie projektem, współpraca w zespole, rozwiązywanie konfliktów, czy zarządzanie czasem.

4. Jakie są zalety takich szkoleń?

Szkolenia pozwalają na połączenie przyjemnego z pożytecznym: funkcji rozrywki z nauką, integracji z rozwojem kompetencji. Jedna inwestycja może przynieść również - oprócz konkretnych wniosków - rozwiązania dla firmy, które można wdrożyć w praktykę.

5. Kiedy warto inwestować w szkolenia outdoor, a kiedy w tradycyjną formę szkoleń?

Kiedy nie mamy czasu na tradycyjną formę szkoleń i chcemy wykorzystać integrację pracowników bardziej efektywnie, niż tylko gry i zabawy. Można wyciągnąć wtedy globalne wnioski dla funkcjonowania firmy, posłuchać opinii pracowników na jej temat. Outdoor warto stosować jako alternatywę, gdy uczestnicy chcą odmiany od tradycyjnej formy.

Śledź nas i Udostępniaj w sieci społecznościowej

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *