Nasza prezentacja na spotkaniu Związku LEWIATAN Jak pozyskać środki na szkolenia?
W dniu 17 października mieliśmy przyjemność zorganizować przy pomocy Wielkopolskiego Związku Pracodawców LEWIATAN spotkanie informacyjne dla jego członków.
W spotkaniu pt. „Szkolenia dofinansowane dla Twojej firmy” wzięło udział 15 osób, a my wykorzystaliśmy je do przekazania naszej wiedzy w zakresie pozyskiwania środków na szkolenia oraz przekonania uczestników do podnoszenia kwalifikacji swoich pracowników właśnie w ten sposób.
Spotkanie było również dobrą okazja do zaprezentowania naszej firmy, która nie tylko przeprowadza szkolenia, ale również z powodzeniem pozyskuje środki na ich dofinansowanie z BUR i KFS.
Cele spotkania
Podczas spotkania podzieliliśmy się z uczestnikami praktyczną wiedzą dotyczącą sposobów pozyskiwania dofinansowań na szkolenia.
Schemat spotkania
Na spotkanie przedstawiciele firmy Warto Szkolić przygotowali dla uczestników przewodnik pozyskiwania środków zewnętrznych na finansowanie szkoleń. Przygotowaliśmy prezentację i rozdaliśmy broszury informacyjne.
Podczas spotkania poruszyliśmy cztery zagadnienia:
- BUR – możliwości zdobycia dofinansowania, procedura, doświadczenia w pozyskiwaniu.
- KFS –jak wyżej.
- Porównanie kryteriów pozyskiwania środków z BUR i KFS.
- Praktyczne doświadczenia firmy Warto Szkolić w staraniu się o środki dla firm.
Najważniejsze wnioski dot. pozyskiwania środków na szkolenia
Firma Warto Szkolić podzieliła się z uczestnikami swoimi doświadczeniami w pozyskiwaniu środków na szkolenia dla swoich klientów, m.in. wskazując, w jaki sposób zwiększyć swoje szanse na otrzymanie dofinansowania, a były to:
- delegacja na szkolenie osób powyżej 50. roku życia,
- delegacja na szkolenie osób o niskich kwalifikacjach,
- delegacja na szkolenie pracowników z branży o największym potencjale rozwojowym lub branżach strategicznych dla województwa wielkopolskiego.
Z doświadczenia firmy Warto Szkolić wynika, że łatwiej pozyskać środki z BUR niż z KFS, ale o dofinansowanie z tego pierwszego mogą starać się wyłącznie mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa. Poniżej krótkie podsumowanie różnic pomiędzy BUR a KFS, które zaprezentowaliśmy podczas spotkania:
- BUR (Baza Usług Rozwojowych) – 50-80% zwrotu kosztów szkolenia; usługa dostępna dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw; firma Warto szkolić z powodzeniem pozyskała już środki dla wielu firm od BUR.
- KFS (Krajowy Fundusz Szkoleniowy) – od 80 do 100% refundacji, ale dużo trudniej ją uzyskać niż tę z BUR; może za to starać się o środki każda firma, a nie tak jak w przypadku BUR tylko mikro, mała i średniej wielkości.
Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej pomocy naszej firmy
Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, dopasujemy temat szkolenia do Państwa potrzeb i do wymogów dofinansowania z BUR i KFS.
Jako firma szkoleniowa, załatwiamy wszystkie formalności: wypełniamy wnioski, kontaktujemy się z wybranym Operatorem. W zamian za to, w przypadku ich pozyskania, przeprowadzamy szkolenie. Firmy zainteresowane szkoleniem nie ponoszą żadnych kosztów związanych z przygotowaniem wniosku, czy też z nieprzyznaniem dofinansowania. Odpowiedzialność spoczywa na firmie “Warto szkolić”.
Przeczytaj również:

Jak zarządzać czasem w biznesie? – praktyczny przewodnik

Jak wykorzystać potencjał social mediów w firmie ochroniarskiej? Wywiad z Angeliką Kuczyńską.
