Jak zarządzać zespołem produkcyjnym? Szkolenie dla firmy RING

Jak zarządzać zespołem produkcyjnym? Szkolenie dla firmy RING

Jak skutecznie motywować do pracy oraz Jak zapobiegać częstym rotacjom na stanowiskach pracowniczych w branży produkcyjnej? Jak zarządzać zespołem wielopokoleniowym? Na te pytania odpowiadaliśmy podczas jednego z ostatnich szkoleń menedżerskich. Naszym klientem była firma RING, było to szkolenie indywidualne Efektywny Menedżer Branży Produkcyjnej, dla osoby zarządzającej przedsiębiorstwem.

RING to polski producent sprzętu sportowego. W jego szerokiej ofercie znajdziemy zarówno produkty z typowego wyposażenia sklepu sportowego (worki treningowe, maty, ochraniacze, odzież sportowa), jak i wyposażenie sal gimnastycznych i obiektów sportowych (trybuny, bramki, tablice wynikowe). Cała produkcja zlokalizowana jest w Polsce.

Cele szkolenia

Ostatnie lata to czas dynamicznego rozwoju firmy. Ta nowa sytuacja spowodowała, że RING stanęła przed koniecznością zaprojektowania na nowo struktury organizacyjnej oraz zakresu obowiązków. Dlatego właściciel przedsiębiorstwa zdecydował się na skorzystanie z naszej oferty szkoleniowej.

Przebieg szkolenia

Kluczowymi zagadnieniami szkolenia były kwestie budowania oraz motywowania zespołu. Najważniejszym wyzwaniem w tym zakresie jest dla firmy RING duże zróżnicowanie wiekowe pracowników, dlatego też spotkanie skupiło się właśnie na tym aspekcie zarządzania.

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z ramowym planem szkolenia tutaj. Szczegółowy program każdorazowo dopasowuje do potrzeb naszych klientów. Również ogólny plan może zostać zmieniony na Państwa życzenie, zachęcamy do kontaktu.

Uczestnik szkolenia jako szczególnie przydatne uznał ćwiczenia z wykorzystaniem teorii ról zespołowych oraz przywództwa sytuacyjnego.

Rezultaty szkolenia

W trakcie szkolenia udało się stworzyć atmosferę zaufania i współpracy co zdecydowanie pomogło w przyswajaniu przekazywanej wiedzy.

Rezultatem szkolenia było wspólne opracowanie przez zarządzającego firmą RING oraz trenera:

  • rekomendacji co do kształtu tworzonego w firmie zakresu obowiązków pracowniczych,
  • wskazówek dla docelowego systemu motywacyjnego w firmie,
  • rekomendacji dla prowadzonych w przyszłości rekrutacji do zespołu.

 

Trenerzy „Warto Szkolić

 

Śledź nas i Udostępniaj w sieci społecznościowej

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *