,

Jak zarządzać zespołem rozproszonym?

Jak zarządzać zespołem rozproszonym?

Zespół rozproszony - model współpracy

Jednym z modeli współpracy, stosowanych w wielu polskich firmach, jest mechanizm zespołu rozproszonego. O co chodzi? Mowa o sposobie kierowania grupą ludzi, którzy są "rozsiani" po całej Polsce. Taki system dobrze sprawdza się między innymi przy formach współpracy zdalnej. W jaki sposób efektywnie organizować pracę takiej grupy? Jak powinien zachować się kierownik, osoba dowodząca i rozdzielająca zadania? Czego możesz dowiedzieć się na naszych szkoleniach? O tym kilka słów w artykule poniżej.

Kompetencje to podstawa

Kierownik, szef, osoba zarządzająca grupą ludzi – to osoby, które powinny posiadać ściśle określone cechy. Właśnie dlatego budując kompetencje przywódcze, niezwykle istotnym zagadnieniem jest tak zwane koło zarządcze. To graficzne przedstawienie najważniejszych przestrzeni, związanych z rolą lidera grupy i określające poziom ich realizacji. Ten mechanizm pozwala na określenie mocnych i słabych stron i zweryfikowanie, co wymaga poprawy. W ramach prowadzonych przez naszych specjalistów szkoleń kursanci mają okazję poznać katalog cech – priorytetowych kompetencji, które są niezbędne w kierowaniu zespołem rozproszonym, a także mają możliwość zbudowania własnego koła kompetencji.

Siła właściwego planowania

Niewątpliwie, obok posiadania odpowiednich kompetencji, ważne jest odpowiednie planowanie. Najważniejszym jego aspektem jest z kolei zidentyfikowanie i zdefiniowanie celu. Precyzyjne określenie tego, do czego dążymy, jest pierwszym krokiem do sukcesu. W dalszej kolejności, planowanie powinno objąć budowanie zespołu. Na naszych szkoleniach kursanci dowiadują się czy skuteczniejsza jest rekrutacja, czy też Assessment Center, czy stawiać na różnorodność w tym zakresie czy jednorodność, czym jest i kiedy warto stosować Development Center oraz w jaki sposób dbać o rozwój pracowników.

Organizacja a codzienne wyzwania managerskie

W toku współpracy spotkamy się natomiast z licznymi problemami i wyzwaniami managerskimi. W tym momencie najważniejszym mechanizmem jest skuteczna komunikacja celów i oczekiwań. Dobra współpraca musi opierać się bowiem na wzajemnym zrozumieniu. Jasne określenie zasad i reguł pozwala na zdrową i komfortową kooperację. W tym zakresie kierownik, szef czy manager z pewnością niejednokrotnie będzie musiał zmierzyć się z pokonywaniem różnego rodzaju barier komunikacyjnych. W jaki sposób to zrobić? To również jest przedmiotem prowadzonych przez nas szkoleń. Przede wszystkim wskazujemy w jaki sposób delegować i motywować oraz jak skutecznie zbudować ducha współpracy i zespołowości, mimo odległości.

Zespół rozproszony - szkolenia

Nasze szkolenia kompleksowo ujmują problem zarządzania zespołem rozproszonym. Staramy się poruszyć jak najwięcej, związanych z tym zagadnieniem kwestii. Nasz kurs przeznaczony jest przede wszystkim dla osób kierujących określoną grupą osób (zespołem rozproszonym). Dzięki szkoleniu uczestnicy zwiększą swoją pewność siebie, poprawią relacje w zespole oraz zwiększą motywację członków zespołu. Czy warto? Oczywiście, że warto.

Śledź nas i Udostępniaj w sieci społecznościowej

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *