Efektywny workflow: Doradztwo z zakresu MS Project dla firmy Vertus

Efektywny workflow: Doradztwo z zakresu MS Project dla firmy Vertus

W dniach 3-4 stycznia przeprowadziliśmy dla przedsiębiorstwa Vertus usługę doradczą z zakresu zarządzania projektami „MS Project krok po kroku”.  W szkoleniu wzięło udział czterech pracowników z kadry managerskiej.

Firma Vertus realizuje projekty remontowo-budowlane dla galerii handlowych i dużych, międzynarodowych przedsiębiorstw takich jak Nordea, Ikea, czy Eurobank. Do nas zgłosiła się, aby podnieść umiejętności managerskie swoich pracowników, poprzez lepsze wykorzystanie możliwości programu MS Project.

Cele spotkania doradczego

Celem spotkania było zapoznanie uczestników z programem MS Project.

MS Project to narzędzie przyspieszające oraz zwiększające efektywność zarządzania projektami. Główne czynności, które można wykonywać przy pomocy MS Project to: harmonogramowanie prac, konsolidacja projektów, tworzenie zadań sumarycznych, zarządzanie zasobami, jak również kontrolowanie postępu projektu.

Przebieg spotkania doradczego

Trener zapoznawał uczestników z programem MS Project pod kątem specyficznych potrzeb firmy: podczas szkolenia pracowaliśmy na danych firmy Vertus, a uczestnicy dzielili się przykładami z własnej pracy.  Prowadzący pokazywał, jak MS Project może pomóc w zwiększeniu efektywności wykonywania ich codziennych zadań.

W opinii kursantów najbardziej istotne elementy, które były poruszane podczas szkolenia to:

- Tworzenie zadań i relacji

- Harmonogramowanie

- Analiza kosztów i zasobów

MS Project to program obszerny, dlatego tak ważne jest wcześniejsze rozpoznanie potrzeb klienta i dobranie zakresu tematycznego szkolenia. Tak aby nie zasypać klienta informacjami o teoretycznych możliwościach programu, a raczej przećwiczyć najpotrzebniejszego dla niego funkcjonalności.

Efekty spotkania doradczego

Osoby w grupie doskonale radziły sobie z ćwiczeniami i większość z nich rozwiązywała zadania w zakładanym czasie.  Widać było również duże zaangażowanie: uczestnicy pracowali nad zadaniami nawet w trakcie przerw. Taka postawa, w połączeniu z praktyczną, dobrze ukierunkowaną wiedzą przekazaną przez trenera  zaowocuje szybkim wdrożeniem MS Project w codziennej pracy firmy Vertus.

Dziękujemy pracownikom firmy Vertus za udział w szkoleniu i zaangażowanie – dla takich uczestników jak Wy naprawdę „Warto Szkolić” 🙂

 

Trenerzy firmy „Warto Szkolić”

 

 

Śledź nas i Udostępniaj w sieci społecznościowej

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *