Kampanie Google AdWords i pozycjonowanie dla firmy Ekohelios

Kampanie Google AdWords i pozycjonowanie dla firmy Ekohelios

W dniu 16.05.2018 r. przeprowadziliśmy dla firmy Ekohelios kompleksowe szkolenie z zakresu online marketingu: od budowy strony w WordPress, poprzez pozycjonowanie, a na prowadzeniu kampanii reklamowych AdWords skończywszy. W szkoleniu wzięło udział trzech pracowników firmy.

Firma oprócz tradycyjnych rozwiązań opartych na paliwach kopalnych oferuje również instalacje z wykorzystaniem energii odnawialnych. Ekohelios to nowoczesne przedsiębiorstwo, które towarzyszy klientowi na każdym kroku ściezki zakupowej: nie tylko zapewnia doradztwo w doborze produktu, czy jego montaż, ale również pomaga w pozyskaniu dofinansowania.

Cele szkolenia

Zdobycie nowych klientów w branży grzewczej to zadanie trudne, gdyż walczymy tutaj najczęściej nie o klienta indywidualnego, lecz o kontrakty z firmami: budowlanymi, czy biurami architektonicznymi, które od lat posiadają stałych dostawców. Aby zaistnieć więc w świadomości takiego klienta, nie wystarczy strona internetowa. Konieczne jest dotarcie do niego z dynamiczną reklamą Google AdWords. Dzięki szkoleniu z logiem “Warto Szkolić” firma Ekohelios zyskała narzędzie skutecznej reklamy internetowej.

Przebieg szkolenia

Szkolenie objęło swoim zakresem:

  • tworzenie strony internetowej w WordPress,
  • pozycjonowanie strony pod kątem SEO,
  • tworzenie skutecznej kampanii reklamowej AdWords z wykorzystaniem narzędzi Google Analytics.

Kurs objął zarówno część wykładową, jak i pracę praktyczną przy komputerach. Uczestnicy ćwiczyli przygotowanie treści w WordPress, optymalizację pod kątem wyszukiwarek, oraz ćwiczyli narzędzia testowe i optymalizacyjne pod kątem SEO. Następnie przeszliśmy do tworzenia reklam w programie AdWords oraz projektowania kampanii reklamowych, również z wykorzystaniem tego programu.

Rezultaty szkolenia

Podczas szkolenia uczestnicy poszerzyli swoje umiejętności z zakresu budowy i modyfikacji strony internetowej, jej pozycjonowania, a także tworzenia kampanii reklamowych. Porady oraz informacje praktyczne przekazane przez trenera pomogą w zwiększeniu widoczności firmy i jej strony w internecie: szybka i zoptymalizowana strona pomagają zwiększyć skuteczność kampanii Google AdWords oraz powodują widoczne zmiany w pozycjonowaniu.

 

Trenerzy “Warto Szkolić”

Śledź nas i Udostępniaj w sieci społecznościowej

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *