MURI, MURA, MUDA – pokazujemy jak zwiększyć efektywność procesów produkcyjnych. Szkolenie dla firmy Fernweh

MURI, MURA, MUDA –  pokazujemy jak zwiększyć efektywność procesów produkcyjnych. Szkolenie dla firmy Fernweh

Efektywność procesów produkcyjnych była tematem szkolenia, które przeprowadziliśmy w dniach 4-5 lipca dla firmy Fernweh.  Zajęcia objęły dwa pełne dni szkoleniowe, a w spotkaniach wzięło udział czterech pracowników zatrudnionych w dziale produkcyjnym.

Fernweh to niewielka firma wyspecjalizowana w produkcji trumien drewnianych. Ten rodzaj produktu wymaga zastosowania materiału najwyższej jakości, jak również perfekcyjnego wykonania. Firma postanowiła podnieść kompetencje swoich pracowników produkcyjnych i skorzystała z usług szkoleniowych naszej firmy.

Cele szkolenia

Celem szkolenia była większa efektywność procesów produkcyjnych oraz podniesienie zaangażowania pracowników, a przez to wzrost jakości wytwarzanego produktu. Wzrost świadomości pracowników co do znaczenia ich pracy (z rozbiciem na poszczególne zadania) dla poziomu sprzedaży firmy.

Przebieg szkolenia

W trakcie szkolenia pracownicy poznali i zrozumieli istotę działania firmy, swoją  rolę  i udział   w  osiąganiu  celów firmy. Następnie przeszliśmy do zapoznania ich z koncepcją lean manufacturing (szczupłej produkcji) i pokazaliśmy w jaki sposób może ona pomóc w ograniczaniu MUDA i MURI oraz eliminacji MURA.

W trakcie szkolenia uczestnicy poznali i przećwiczyli:

  • techniki stawiania celów SMART(ER),
  • stosowanie techniki Kaizen,
  • techniki planowania pracy i stosowanie ich w planowaniu pracy własnej i zespołu,
  • zasadę matrycy kompetencji i jej zastosowanie,
  • kaskadowanie celów firmy i przekładanie ich na indywidualne cele pracownika,
  • odróżnianie działań dających wartość dodaną dla klienta od marnotrastwa (muda), które potrafią redukować.

Zajęcia prowadzone były w sposób interaktywny z  naciskiem na praktyczny aspekt ich wykorzystania: w trakcie spotkania wykorzystaliśmy takie formy szkoleniowe jak ćwiczenia, przykłady oraz studia przypadków. Uczestnicy byli zainteresowani szkoleniem, zaangażowani i aktywni w procesie szkolenia.

Rezultaty szkolenia

W wyniku szkolenia uczestnicy zrozumieli swój wpływ na proces tworzenia wartości w firmie. Zdobyli również umiejętności, pozwalające na codzienną poprawę efektywności procesów produkcyjnych. Krok, po kroku. Dowiedzieli się,  jak ważną rolę w tym procesie odgrywa systematyczne samodoskonalenie oraz, uwaga (!) doskonalenie pracy innych pracowników.

Szkolenie pozwoli firmie sprawniej realizować zadania produkcyjne. W wyniku zmian wprowadzonych w podejściu pracowników do procesów produkcyjnych może nastąpić poprawa efektywności i skuteczności działania firmy.

 

Dziękujemy firmie Fernweh za wybór naszej oferty szkoleniowej, pracownikom produkcyjnym za aktywny udział w szkoleniu, a wszystkich Państwa zapraszamy na nasze szkolenia menedżerskie i kształtowania umiejętności osobistych pracowników, takie jak np. efektywny menedżer branży produkcyjnej.

 

Trenerzy „Warto Szkolić”

Śledź nas i Udostępniaj w sieci społecznościowej

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *