,

Dlaczego warto jest się szkolić?

Dlaczego warto jest się szkolić?

Jest tyle samo rzeczy, które chcemy osiągnąć ile wymówek. Choć, jeśli się nad tym zastanowić, tych drugich bywa nawet znacznie więcej. Po co więc w świecie, gdzie trudno jest nam się zmotywować do wykonania codziennych czynności, tracić energię na szkolenia? Warto właśnie po to aby się tych wymówek pozbyć.

Czy należysz do osób, które wiecznie nie mają czasu? A może to po prostu skutek niewłaściwego zarządzania sobą w czasie? Szkolenia o organizacji czasu mogłyby pomóc jeśli nie całkowicie wyeliminować ten problem, to na pewno zmniejszyć jego wpływ na nasze życie.

Nie mam pieniędzy – słyszę z ust mijających mnie ludzi. Czy nie prawdą jest, że efektywnego pracownika szanuje się bardziej niż kogoś o niskich wynikach? Szkolenia zwiększające kwalifikacje lub poprawiające jakość już posiadanych umiejętności na pewno wpłynie pozytywnie na efektywność naszej pracy i z czasem pozwoli uzyskać wymarzony awans lub propozycję z konkurencyjnej firmy.

Czy wiesz, że motywacja nie jest czynnikiem zewnętrznym, a wewnętrznym? Wiedziałbyś na pewno, gdybyś odbył jedno ze szkoleń na ten temat. Nauczyłbyś się też budzenia jej w sobie wtedy, gdy jest to najbardziej potrzebne i gdy po prostu chcesz. Zresztą zdecydowanie łatwiej jest zmotywować się do pracy, gdy otaczają nas ludzie o zbliżonych celach i problemach, a w głowie kiełkuje mnóstwo nowych pomysłów do przetestowania.

Znajomości rządzą światem, przynajmniej w głowach dużej części społeczeństwa. Skoro jednak w to wierzysz, dlaczego nie spróbujesz zdobyć odpowiednich kontaktów? Szkolenia bardzo często prowadzone są przez osoby zasłużone w naszej dziedzinie i o pewnych osiągnięciach. Podczas kursów mamy szansę zbliżyć się do nich zdecydowanie łatwiej. Poza tym nawet jeśli nie zaprzyjaźnimy się z prowadzącym otaczać nas będą również inni uczestnicy, których nie poznamy, siedząc w domu i narzekając na niskie zarobki.

Każda nasza wymówka może być znakomitą, nieprzebytą barierą tak długo, jak jej na to pozwolimy. Szkolenia dają nam samym władzę by kierować swoim życiem bez względu na to, czego oczekują od nas ludzie, którzy wiedzą wszystko o wszystkim, osiągając nic. A jaka jest twoja wymówka aby dziś po raz kolejny nie spróbować niczego nowego?

Śledź nas i Udostępniaj w sieci społecznościowej

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *