,

Najczęstsze błędy popełniane przy tworzeniu stron internetowych (część 1)

Najczęstsze błędy popełniane przy tworzeniu stron internetowych (część 1)

Internet jest najpotężniejszym narzędziem marketingowym, które daje nieograniczone możliwości. Nic więc dziwnego, że większość przedsiębiorców decyduje się na prowadzenie swojej działalności także w Sieci. Jest to obecnie najprostszy i relatywnie tani sposób dotarcia do klienta. Stworzenie witryny www nie jest dzisiaj wielką filozofią. WordPress umożliwia stworzenie serwisu od podstaw, bez zaawansowanej wiedzy informatycznej. Jedyną potrzebną umiejętnością w tej kwestii jest poczucie estetyki. A o tym, jak jest ono ważne, przekonuje przykład milionów stron w Sieci, które zamiast przyciągać, odstraszają odbiorców. Oto kilka najczęściej popełnianych błędów przy tworzeniu własnej "internetowej wizytówki".

Długo czas ładowania strony

Klienci nie mają zamiaru godzinami czekać, aż załadują się wszystkie informacje na stronie. Wystarczy kilka sekund, aby stracili cierpliwość, co oznacza, że nigdy już nie odwiedzą naszej strony ponownie.

Skomplikowany adres strony

W pamięci zapadają nam proste i logiczne nazwy. Warto więc unikać długich esejów, lecz postawić na krótki wyraz, a jeśli to konieczne, zastosować myślnik. Należy jednak unikać polskich znaków oraz odbiegania od tematu - jeśli nasza strona poświęcona jest stricte konkretnej tematyce, stosujmy wyrazy przywołujące ją na myśl.

Muzyka

Wyobraźmy sobie ten moment, w którym za pomocą przeglądarki w telefonie chcemy odwiedzić stronę z interesującym nas zagadnieniem. Dookoła pełno ludzi i nagle słyszymy hałas. Z głośników dobiega muzyka, a wszyscy zwracają na nas uwagę. Warto więc oszczędzić odwiedzającym tego kłopotu lub chociaż dać możliwość wyłączenia dźwięku.

Niekompatybilność z urządzeniami mobilnymi

Większość populacji częściej korzysta dzisiaj z telefonu, niż komputera stacjonarnego. Dlatego właśnie tak ważne jest dostosowanie strony do urządzeń mobilnych (responsywność). Wówczas nasza strona będzie częściej odwiedzana.

Brak aktualizacji danych

Dobra strona to ta, na której nieustannie się coś dzieje. Opuszczona i porzucona ma bardzo duży wpływ na odbiorców, którzy nie będą jej darzyć szczególnym zaufaniem.

Błędy

To jeden z powodów, dla których warto było przyłożyć się w szkole do nauki na dyktanda. Nie ma nic bardziej rażącego, jak błędy ortograficzne i literówki. Świadczą o braku profesjonalizmu i wyglądają podejrzanie. Jeśli sami sobie nie ufamy w tej kwestii – powierzmy to zadanie profesjonalistom.

Chaos

Chaos dotyczy nie tylko złej nawigacji na stronie, gdzie klienci nie mogą doszukać się pożądanych informacji. Nieład to także źle porozmieszczane, złej jakości grafiki oraz krzykliwe kolory. Właściwie wyglądająca strona powinna zawierać materiały graficzne w wysokiej rozdzielczości - cieszą one wzrok i stanowią doskonałe wypełnienie merytorycznego tekstu.

Brak opcji wyszukiwania

Wydaje się to być błahym problemem, jednakże jest to bardzo użyteczny gadżet. Zamiast wertowania godzinami po całej witrynie, odbiorcy mogą szybko znaleźć interesujące ich tematy. Brak tej opcji sprawia, że odwiedzający z mniejszymi pokładami cierpliwości, znajdą sobie inną stronę, która taką funkcjonalność posiada.

Śledź nas i Udostępniaj w sieci społecznościowej

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *