,

Najczęstsze błędy popełniane przy tworzeniu stron internetowych (część 2)

Najczęstsze błędy popełniane przy tworzeniu stron internetowych (część 2)

Kontynuujemy naszą podróż po najczęściej popełnianych błędach przy tworzeniu stron internetowych. Dziś powędrujemy szeroko – od strony wizualnej, poprzez content, na back-endzie kończąc.

Dobór zdjęć

Powszechnie wiadomo, że większą część społeczeństwa stanowią wzrokowcy, dlatego prócz stosownej kolorystyki należy zadbać również o dobrą jakość zdjęć wykorzystywanych w naszej witrynie. Zamieszczanie na stronie wykonanych amatorsko fotografii, bez odpowiedniej obróbki lub zdjęć o nieodpowiedniej rozdzielczości, skutecznie zniechęci odbiorcę. Nie należy również przesadzać w drugą stronę - zdjęcia o zbyt dużej rozdzielczości spowodują, że strona będzie ładowała się zbyt długo. Chyba nie musimy też przypominać, że korzystanie ze zdjęć znalezionych w Sieci, bez wyraźnej zgody autora, jest kradzieżą – alternatywą zawsze są zdjęcia stockowe.

Tekst na stronie

Treści pisane na stronie mają nie tylko funkcje informacyjną - wpływają również na jej pozycjonowanie w wyszukiwarce. Sztuką jest odpowiednie sformułowanie tekstu, tak by nie był za długi i jendocześnie zawierał słowa kluczowe, które wpływają na ranking strony w przeglądarce. Warto poświęcić więcej czasu na tworzenie opisów na stronie, by klient mógł rozeznać się w ofercie i łatwo znaleźć stosowne informacje, a zamieszczenie kluczowych fraz sprawi, że strona znajdzie się na wyższej pozycji w Google.

Aktualna stopka

Często podczas tworzenia strony, zamieszcza się w stopce informację o dacie jej założenia, przyładowo Copyright 2001. Klient który wejdzie na stronę w 2017 roku może ulec wrażeniu, że firma, do której należy strona internetowa, już dawno nie istnieje. Jeśli więc zamieszcza się taką informację, warto dokonywać corocznej aktualizacji. To detal, ale dla świadomego konsumenta może nieść konkretne przesłanie.

Błąd 404

Dobra strona internetowa działa bez zarzutu, a każdy zamieszczony aktywny link przenosi użytkownika do właściwej treści. Nieprawidłowe podlinkowanie sprawi, że potencjalny klient zobaczy na ekranie komunikat o błędzie 404 i prawdopodobnie opuści przeglądaną stronę.

Darmowe serwery

Wszystkie strony internetowe, które oferują swoje usługi nieodpłatnie, zazwyczaj utrzymują się z reklam. Podobnie jest w przypadku bezpłatnych serwerów. Decydując się na założenie strony internetowej na takim serwerze, równocześnie godzimy się wyświetlanie zazwyczaj większej liczby reklam. Strona, na której wyświetla się na raz wiele reklam, nie działa płynnie, a dodatkowo zniechęca odbiorcę.

Zawsze na czasie

Strony internetowe tworzone kilka lat temu wyglądały zupełnie inaczej. Wynikało to z możliwości dostępnych programów graficznych, łącz internetowych oraz wielu innych czynników. W dzisiejszych czasach witryny są coraz bardziej rozbudowane, a codziennie pojawiają się nowe możliwości. Warto dostosować wygląd strony internetowej do obecnych trendów, tak, by klient odwiedzający naszą stronę nie miał wrażenia, że cofnął się 10 lat wstecz.

Śledź nas i Udostępniaj w sieci społecznościowej

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *