,

Korzyści ze szkoleń z negocjacji

Korzyści ze szkoleń z negocjacji

Zdolność negocjacji wykorzystywana jest przez nas praktycznie codziennie. Jeśli nie w pracy, to w życiu prywatnym. Zakupy na targu, organizacja przyjęcia weselnego czy nawet wybór seansu w kinie, to doskonałe przykłady, gdzie można taką umiejętność zastosować. Ponieważ w życiu nie zawsze wszystko układa się po naszej myśli, pójście na kompromis nieraz jest najlepszym możliwym wyjściem. Nie oznacza to jednak, że zawsze musimy z czegoś rezygnować. Odpowiednie poprowadzenie rozmowy może nam przynieść więcej korzyści, niż oczekiwaliśmy. Jak przygotować się do takiej dyskusji? Najlepiej w trakcie kursu z negocjacji!

Dlaczego negocjujemy?

Każdy z nas dąży do realizacji swoich życiowych celów. Wynikają one z naszych podstawowych potrzeb i ambicji. Często jednak nasze cele kolidują z interesami otoczenia. W takich przypadkach dąży się do dyskusji, w trakcie których konieczne jest znalezienie takiego rozwiązania, które zadowoli obie strony. To, w jaki sposób dyskutujemy, zależne jest od naszego charakteru, znajomości drugiego człowieka i wiedzy na temat wywierania wpływu. Celowanie w najsłabsze punkty drugiej osoby może się dla nas okazać ogromną korzyścią. Skuteczna negocjacja w powszechnym pojęciu wydaje się umiejętnością dość prostą, jednak nie zawsze odnosi właściwe rezultaty. W związku z tym, warto pomyśleć o jej profesjonalnym rozwoju.

Negocjacje w biznesie

Jedną z podstawowych cech każdego menadżera lub właściciela firmy jest zdolność negocjacji. Rozwój biznesu zależny jest czasami od zwykłej, dobrze pokierowanej rozmowy. Aby zdobyć potencjalnego partnera dla naszej działalności czy dobrze wykwalifikowanego pracownika, ważne jest aby skutecznie przedstawić naszą ofertę i pójść na mało szkodliwe dla nas ustępstwa wobec drugiej strony. Nie tylko okażemy tym szacunek rozmówcy, ale także będziemy dobrze postrzegani na rynku.

Jak wygląda szkolenie?

W trakcie kursu z negocjacji, eksperci przedstawią najbardziej skuteczne metody przekonującej rozmowy i wpływu na drugą stronę, z uwzględnieniem mechanizmów psychologicznych człowieka. Zajęcia, poza częścią teoretyczną, odbywają się w dużej mierze na zasadzie symulacji, odgrywanych scenek, filmów instruktażowych, a nawet indywidualnej pracy ze specjalistami. Podstawowymi punktami programu są: odpowiednie przygotowanie do rozmowy, strategie negocjacji oraz umiejętność skutecznego korzystania z nabytych umiejętności. Osoby przeszkolone będą w stanie szybciej reagować w trakcie dyskusji, odpowiednio przedstawiać swoje stanowisko oraz kulturalnie odmawiać.

Do kogo przeznaczone jest szkolenie?

Szkolenie z tej „miękkiej” umiejętności przeznaczone jest dla każdego. Oczywiście najwięcej skorzystają z niego osoby, które chcą połączyć ją z wykonywanym zawodem. Wówczas profity wyniesione z takiego kursu są wręcz niebywałe. Poznane techniki skutecznej konwersacji przełożą się na większe zyski i szacunek pracodawcy. Osoba o takich zdolnościach to prawdziwy skarb w każdej firmie. Pośrednim benefitem kursu będzie również wzrost poczucia własnej wartości oraz szybsze realizowanie życiowych celów.

Śledź nas i Udostępniaj w sieci społecznościowej

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *